EKONOMINĖS VEIKLOS ĮVAIRINIMO INICIATYVŲ SKATINIMAS KAIME

EKONOMINĖS VEIKLOS ĮVAIRINIMO INICIATYVŲ SKATINIMAS KAIME

PROJEKTĄ REMIA LIETUVOS RESPUBLIKA

SKUODO KRAŠTO BENDRUOMENĖS PROJEKTAS
(Nr. LEADER-13-SKUODAS-06-002)

„EKONOMINĖS VEIKLOS ĮVAIRINIMO INICIATYVŲ SKATINIMAS KAIME“

Projekto įgyvendinimo metu numatomos šios pagrindinės veiklos:

  • verslo iniciatyvų kaime skatinimas, kuriant vaizdo klipus ir talpinant juos interneto svetainės www.skuodokrastas.lt skiltyje „Verslas kaime“.
  • užsakymų bei pasiūlymų koordinavimas, kontaktuojant su gyventojais, verslininkais bei amatininkais, dirbančiais kaime, ieškant prekių ir paslaugų pagal individualius užsakymus, siūlant naujas verslo idėjas.
  • verslo ir amatų mugių organizavimas.

Įgyvendinant projekto veiklas numatoma filmuoti vaizdo klipus apie Skuodo rajono kaimuose veikiančias verslo įmones, amatininkus, tautodailininkus. Vaizdo klipuose numatoma įdomiai bei informatyviai pateikti informaciją apie kaime vykdomą veiklą: ir apie tokią veiklą, kuri jau gali būti įvardijama kaip ekonominė veikla, ir apie tokią veiklą, kuri dar tik hobis. Numatoma, kad projekto įgyvendinimo metu neįprastu formatu bus paskleista informacija plačiajai visuomenei ne tik apie jau šiek tiek girdėtas veiklas kaime, bet ir apie kaimo „perliukus“, kurie ramiai, tyliai ir nesiviešindami veikia, kuria ir gal būt net nenutuokia, kad paviešinta jų veikla gali išaugti į tikrą verslą. Planuojama, kad įgyvendinant projektą bus sukurta ir internetinėje erdvėje paviešinta 45 vaizdo klipai. Viena iš projekto veiklų – užsakymų bei pasiūlymų koordinavimas, kontaktuojant su gyventojais, verslininkais bei amatininkais, dirbančiais kaime, ieškant prekių ir paslaugų pagal individualius užsakymus, siūlant naujas verslo idėjas. Vykdant šią veiklą numatoma samdyti koordinatorių, kuris per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį padės skatinti ekonominės veiklos įvairinimo iniciatyvas kaime, panaudojant vietos išteklius. Koordinatorius rinks informaciją apie tai, kam ir kokių prekių bei paslaugų reikia, tada pasiūlys iš ko jų nusipirkti. Arba priešingai, suras, kur būtų galima realizuoti vienokius ar kitokius vietos išteklius, pavyzdžiui – paruoštas arbatas ar šviežiai išsuktą medų. Taip pat bus nepamiršti ir kaimo amatininkai, kultūrinio paveldo puoselėtojai. Galima įvardinti, kad per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį veiks „Užsakymų stalas“, tikėtina, atnešiantis daug apčiuopiamos naudos kaimo gyventojams, verslininkams, amatininkams.

Projekto metu taip pat numatoma suorganizuoti dvi verslo ir amatų muges, kurios leis kaimo gyventojams ne tik internetinėje ervėje viešinti savo veiklą, tačiau ir gyvai pristatyti savo gaminius, kūrinius, paslaugas. Mugių metu vyks verslo idėjų ir amatų pristatymai, bus dalinamasi gerąja patirtimi, vyks prekyba gaminiais ir dirbiniais. Mugės metu suvenyrais bus apdovanoti: „Metų amatininkas“, „Metų verslo idėja“ bei „Originaliausias amatų pristatymas“. Šios nominacijos jau iš anksto bus paskelbtos interneto svetainėje www.skuodokrastas.lt, nugalėtojai taip pat bus renkami balsuojant minėtoje svetainėje.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2013 m. rugpjūčio 30 d. – 2014 m. rugpjūčio 30 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *